Wszelkie informacje o projekcie oraz aplikacji można znaleźć na naszym Facebooku.
Serdecznie zapraszamy! tutaj.
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż Pan Krzysztof Globisz został twarzą aplikacji AFAST! Znany aktor filmowy i teatralny walczy z afazją po przebytym kilka lat temu udarze.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Zespół Afast Powiedz to! wystąpił na Małopolskim Festiwalu Innowacji. Panowie Michał Kręcichwost i Krzysztof Mrozowski wygłosili prezentację na temat aplikacji, a pani Małgorzata Szalińska - Otorowska udzielała porad oraz wsparcia logopedycznego osobom zainteresowanym tematyką afazji.
Z aplikacji AFAST przez pierwszy miesiąc jej działania skorzystała i aktywnie rehabilituje się już 100-tka Użytkowników! Dziękujemy!
Spotkajcie nas na Małopolskim Festiwalu Innowacji! Zaprezentujemy aplikację AFAST 20.05.2017 w Instytucie Zdrowia Publicznego UJ CM ul. Grzegórzecka 20 w Krakowie. Będzie także możliwość konsultacji z logopedą oraz samodzielnego przetestowania aplikacji na komputerze lub tablecie. Zapraszamy serdecznie!
08.04.2017 zespół AFAST Powiedz to! prezentował projekt na VI Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej, która odbyła sie w Warszawie.
Niezmiernie miło nam poinformować, iż Ambasadorką projektu AFAST została Pani Karolina Wiktor - artystka wizualna, twórca i animatorka spotkań wokół Kultury i Neuronauki, osoba dotknięta problemem afazji, autorka książki "Wołgą przez afazję". Więcej informacji na temat Pani Karoliny znaleźć można w zakładce "Wspierają nas".
Z ogromną radością informujemy, iż nasza aplikacja jest już powszechnie dostępna i gotowa do korzystania. Serdecznie zapraszamy na www.afast.pl oraz do obejrzenia materiału filmowego promującego aplikację
Miło nam donieść, iż nasza aplikacja posłużyła jako narzędzie terapii grupowej podczas spotkania Klubu Sekcja A-Afazja w Gliwicach. Spotkanie to połączone było z testowaniem aplikacji, która zyskuje swój finalny kształt. Już niebawem z naszego narzędzia będzie mógł skorzystać każdy! Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony
Zapraszamy do zapoznania się w dziale "Do pobrania" z artykułem powstałym w ramach projektu AFAST: "Programy komputerowe i aplikacje na elektroniczne urządzenia mobilne wspomagające terapię osób z afazją - przegląd literatury anglojęzycznej", Logopedia, 2016, 45: 291-304.
Pięknych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017 życzy Zespół AFAST
Przez listopad oraz grudzień zespół przeprowadził oraz planuje przeprowadzenie testów aplikacji. Współpracujemy z ośrodkiem Caritas św. Elżbieta w Rudzie Śląskiej, ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych - Afazja Klub w Gliwicach oraz z wieloma logopeadmi na śląsku. Pierwsze pokazały, że dopracowane narzędzie może mieć bardzo pozytywny wpływ na rehabilitację. Zespół starannie obserwował pacjentów oraz logopedów użytkujących program, spisał wszystkie uwagi, tak aby w kolejnych wersjach program był jeszcze lepszy.
W celu sprawnego przeprowadzenia testów aplikacji wśród osób chorych z afazją Zespół Programistów przygotował myszki komputerowe przystosowane do pracy osób mających trudności w ich obsłudze w wyniku np. paraliżu dłoni po przebytym udarze. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w testach o kontakt mailowy z Kierownikiem Projektu.
Miło nam poinformować, iż rozpoczynamy fazę pilotażową projektu "Afast! Powiedz to". Przez najbliższy czas będziemy testować naszą aplikację wśród logopedów, opiekunów osób chorych z afazją oraz samych afatyków. Aplikacja testowana będzie w ośrodkach rehabilitacyjnych, Domach Pomocy Społecznej, Klubach prowadzących grupy wsparcia oraz w gabinetach logopedycznych. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w testach o kontakt mailowy z Kierownikiem Projektu.
Za nami pracowity czas! W piątek 20.05.2016 mieliśmy przyjemność promować projekt "Afast! Powiedz to" w ramach VII Edycji Dnia Nauki i Przemysłu w Gliwicach organizowanego przez Technopark Gliwice oraz Miasto Gliwice. Na naszym stoisku liczna grupa uczestników Imprezy usłyszała po raz pierwszy termin "afazja" oraz miała możliwość przetestowania wersji prototypowej aplikacji. Najlepszym podsumowaniem działania aplikacji były słowa jednego z chłopców "ta aplikacja jest jak szkoła, tylko lepsza". Milszego komplementu nie moglibyśmy sobie wymarzyć.
W sobotę 21.05.2016 mieliśmy z kolei przyjemność opowiedzieć szerzej o projekcie w ramach IV-tej Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej „Logopedia w teorii i praktyce” organizowanej przez naszego Patrona - Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. W ramach wystąpienia członkowie naszego Zespołu - Pani Zuzanna Miodońska i Pan Michał Kręcichwost przybliżyli słuchaczom idee i cel projektu, a także zaprezentowali przykładowe ćwiczenia znajdujące się w aplikacji.
Miło nam poinformować, iż 21.05.2016 w ramach IV-tej Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej "Logopedia w teorii i praktyce" organizowanej przez Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego wystąpią członkowie naszego zespołu projektowego.
Pani Zuzanna Miodońska i Pan Michał Kręcichwost wygłoszą prezentację pod tytułem "Wykorzystanie komputera w terapii polisensorycznej osób z afazją - program "Afast! Powiedz to".
Zapraszamy serdecznie w piątek 20.05.2016 na Dni Nauki i Przemysłu http://www.dnip.pl/ organizowane przez Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Gliwice" i Miasto Gliwice. W ramach wydarzenia będzie można spotkać i nas! Zapraszamy!!
Dzisiaj pracujemy w studio Radia Egida w Katowicach, gdzie aplikacja "Afast! Powiedz to" zyskuje swój głos! Powoli aplikacja zapełnia się profesjonalnymi nagraniami, przygotowanymi pod czujnym okiem Pani Doktor Małgorzaty Szalińskiej-Otorowskiej- logopedy. Nie możemy się doczekać efektu końcowego!.
Intensywnie pracujemy nad prototypem naszej AFASTowej aplikacji! Wciąż poszukujemy osób i Instytucji, które za kilka miesięcy zechcą ją testować wśród swoich podopiecznych. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu.
W dniach 2. oraz 19. grudnia 2015 Zespół Projektowy wziął udział w warsztatach service design prowadzonych przez Pana Mateusza Górę. W ramach warsztatów poznaliśmy metody projektowania usług, które pozwalają tworzyć przetestowane rozwiązania, odpowiadające potrzebom osób zainteresowanych. W trakcie spotkań mieliśmy ogromną przyjemność poznać osobę chorą z afazją wraz z opiekunem, a także Panią rehabilitant z Ośrodka Pomocy Społecznej, pracującą na co dzień z afatykami. Warsztaty oceniamy jako bardzo cenne doświadczenie w dalszych pracach nad naszą aplikacją!
Kolejna organizacja objęła patronat nad naszym projektem! Tym razem jest to Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
Więcej informacji znaleźć można w zakładce WSPIERAJĄ NAS.
Miło nam poinformować, iż w naszej działalności wspierają nas: Obserwatorium Specjalistyczne ICT oraz Future Processing! Więcej w zakładce WSPÓŁPRACA.
Już w poniedziałek 1.06 do projektu dołącza Zespół ds. Badań Terenowych oraz Zespół logopedów, którzy przeprowadzać będą badania kwestionariuszowe wśród osób chorych na afazję, ich rodzin oraz terapeutów. Zespół się powiększa, będzie się działo!
Projekt "Afast! Powiedz to" będący efektem współpracy Fundacji Salus Publica w konsorcjum z Uniwersytetem Jagiellońskim - Collegium Medicum oraz Parkiem Naukowo-Technologicznym "Technopark Gliwice" rusza pełną parą!