KAROLINA WIKTOR - ambasadorka projektu

Karolina Wiktor - artystka wizualna, twórca i animatorka spotkań wokół Kultury i Neuronauki.

W latach 2001–2013 tworzyła razem z Aleksandrą Kubiak duet performerski Grupa Sędzia Główny. Prace Sędziego Głównego znajdują się w wielu kolekcjach w kraju m.in. w Narodowym Muzeum w Warszawie, w Muzeum Sztuki w Łodzi, w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.

W sierpniu 2009 r. w wyniku pęknięcia tętniaka i dwóch udarów nastąpił całkowity zwrot w karierze. Obecnie zajmuje się szeroko rozumianą poezją wizualną, a od 2014 r. tworzeniem edukacyjno-kulturalnej konferencji i warsztatów "Kultura i Neuronauka" w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Naczelną ideą konferencji i warsztatów jest dialog, miedzy neuronaukami a kulturą.

Prezentowała swoje prace na wystawie Nowe ilustracje w Galerii Arsenał w Białymstoku (2016); na wystawie "La dèchirure" w Atlasie Sztuki w Łodzi (2016) oraz na wystawie w BWA Zielona Góra "Tu jesteśmy" (2015). Wraz z Marcinem Wichrowski prowadziła warsztaty na Międzynarodowej Konferencji i Warsztatach "Think (in) visual Communications" oraz wykłady gościnne dla studentów logopedii UW.
Autorka blogów www.afazja.blogspot.com i www.poezjawizualna.blogspot.com, swoje doświadczenia opisała w poetyckiej, biograficznej książce Wołgą przez Afazję (wyd. Zachęta, Ha!art 2014) http://www.ha.art.pl/wydawnictwo/nowe-ksiazki/3986-wolga-przez-afazje

Na podstawie książki, stworzyła wraz z Łukaszem Musielakiem wywiad wizualny - "Literowanie Luk Codzienności". Obecnie pracuje nad kolejnym trzyczęściowym poematem wizualnym. W Łodzi na festiwalu "Dotknij Teatru", zaprezentowano dwukanałowe słuchowisko - czytanie performatywne tekstu - "Przypadłości Równoległe" - oraz profesjonale czytanie książki "Wołgą przez afazję" przez aktorkę Teatru Studio - Agatę Góral.

"A-Afazja Klub”

"A-Afazja Klub” to sekcja wspierająca osoby chore z afazją a także ich rodziny. Obecnie Klub ten tworzy sekcję AFAZJA Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych (SON) w Gliwicach.
Więcej informacji pod adresami:
https://otorowska.wordpress.com/afazja/
http://www.sonata.clan.pl/

PTL - Polskie Towarzystwo Logopedyczne

Śląski Oddział PTL rozpoczął działalność 11 października 1979 roku w Katowicach pod nazwą Koło Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Misją Śląskiego Oddziału PTL jest działanie na rzecz integracji środowiska logopedów w celu stałego podnoszenia jego kwalifikacji, doskonalenia metod terapii, wzajemnej współpracy i wspólnej promocji poprawnej mowy.